Aký hosting si vybrať pre moju webstránku?

Základne vlastnosti

V prvom rade si povieme čo je vlastne hosting a na na čo slúži. Hosting si môžete predstaviť ako harddisk vo vašom PC. Rozdiel je len v tom, že na hosting si nahráte webstránku so všetkými údajmi a prvkami, ktorú vytvoríte. Hostingová spoločnosť zabezpečuje aby bola vždy dostupná na internete. Túto službu niektoré webhostingové spoločnosti poskytujú aj zadarmo ale musíte počítať s veľa obmedzeniami. Preto vždy volím platený hosting, ktorého pridaná hodnota uľahčí život vám ako klientovi ale aj konečnému návštevníkovi vašej stránky, ďalej v článku zistíte prečo.

Mojím klientom vždy odporúčam hosting od spoločnosti Websupport. Aby som mal byť konkrétny tak vyberám THE HOSTING pre jednu stránku (subdomén môžete použiť viac) kde celkový priestor ktorý získate je 50GB pre svoj web, maily a databázu za cenu 4,38 € bez DPH/mesiac.

Druhou voľbou ak klient plánuje využiť viac rôznych domén je THE HOSTING pre 5 stránok (domén). Tu klient získa 100GB  pre svoj web, maily a databázu za cenu 6,15 € bez DPH/mesiac.

Pridanú hodnotu spoločnosť Websupport poskytuje aj formou rôznych bonusov po zakúpení hostingu. Hneď ako prvé vám udrie do očí 16% zľava na EasySEO. Táto služba Vám pomôže dostať sa viac do povedomia na internete a prilákate tak viac zákazníkov. Ďalšími bonusmi sú napríklad 75€ kupón na online inzerciu v Google AdWords, zľava 10% na vzdelávacie kurzy od Learn2Code, zľava 15% na vzdelávacie kurzy od IT Academy, všetky balíky služieb od SuperFaktura.sk s trvalou 15% zľavou, 25% zľava na založenie živnosti alebo eseročky, zľava 15 % na platobnú bránu Besteron (využijete pri novom eshope) a veľa iných.

Výhody THE HOSTING od Websupport

Dnes spoločnosť Google udáva trendy vo vyhľadávaní a všetci sa snažia vyhovieť práve im aby bol web podľa ich predstavy. Samozrejme nikde nie je zverejnený manuál čo má byť na vašom webe ale zopár základných vlastností je známych podľa ktorých Google vyhodnocuje webstránky. Tieto vlastnosti poznajú aj hostingové spoločnosti a Websupport nie je výnimkou. Preto prinášajú klientom veľmi rýchly hosting, ktorý poskytne návštevníkom vysokú rýchlosť načítania. Toto sa Googlu páči a preto môže posunúť vašu stránku vyššie vo výsledkoch vyhľadávania.

Ďalšou istou vlastnosťou, ktorú má mať vaša webstránka aby ju Google vyhodnotil ako relevantnú je používanie bezpečnostného SSL certifikátu. Po pridelení domény k hostingu v administrácii Websupportu na pozadí automaticky prebehne aktivácia free SSL certifikátu  Let’s Encrypt. Tento certifikát je úplne dostatočný ale keby potrebujete pokojne môžete využiť aj platené varianty, ktoré sú v ponuke.

Ja tvorím webstránky pomocou CMS systému WordPress a ľudia vo Websupporte nám dosť zjednodušili samotnú inštaláciu WordPressu. Inštalácia mi momentálne zaberie tak 2 minúty, pričom minútu vypisujem údaje a druhú minútu prebieha samotná inštalácia. Túto výhodu môžete využiť aj vy. WordPress od Websupportu je vyldený presne na ich hosting tak aby ponúkal vysoký výkon, bezpečnosť, rýchle načítanie stránok a veľa iného.

Prečo sa oplatí zakúpiť hosting a nevyužiť free variantu?

Práve pre uvedené dôvody vyššie. Ale okrem iného aj veci, ktoré si bežný používateľ nevšimne alebo ich nijak nezaregistruje.

Vo svete IT sa stáva veľa nečakaných udalosti, update neprebehne tak ako má prípadne sa aj ľudským zavinením web dostane do takého stavu, že je nepoužiteľný. Websupport robí denne zálohy vášho webu a zálohu uchováva po dobu 14 dní. Takže ak sa vyskytne taký problém, že je nutné obnoviť kompletne web nemusíte mať obavy, že by ste prišli o všetko. Áno príjemne to určite nie je hlavne v prípade eshopov kde môžete prísť o svoje denné objednávky. Túto možnosť niektoré lacnejšie a free hostingy nemajú preto myslite na to a radšej zainvestujte už na začiatku.

Skvelým príkladom je aj ich technická podpora, ktorá reaguje rýchlo a profesionálne. Písal som im mail o 20:54 s tým, že potreboval som len zistiť nejakú drobnosť a nejak mi to nesúrilo tak som mal čas si počkať aj do druhého dňa. Ale o 21:15 mi prišiel mail aj s odpoveďou čo ma veľmi milo prekvapilo.

Záver

Investujte do kvality, ktorá sa vám vráti formou spokojných zákazníkov a bezstarostného fungovania vašej webstránky 🙂

Aktuálne články

Aký hosting si vybrať pre moju webstránku?

Aký hosting si vybrať pre moju webstránku? Základne vlastnosti V prvom rade si povieme čo je vlastne hosting a na na čo slúži. Hosting si môžete predstaviť ako harddisk vo vašom PC. Rozdiel je len v tom, že na hosting si nahráte webstránku so všetkými údajmi a prvkami, ktorú vytvoríte. Hostingová spoločnosť zabezpečuje aby bola […]

Prečítať